
Ystävänpäivänä lauantaina 14.2. järjestetään seuraava ohjattu liukulumikenkäretki. Kokoontuminen Terholan kuntoradan P – alueella (Impoonkatu 25 04430 Järvenpää) klo 10 mennessä. Kesto noin 1,5 tuntia.
Mukaan mahtuu 9 henkilöä, joille paikat varataan ilmoittautumisjärjestyksessä. Ilmoittaudu: kaj.natri@kolumbus.fi tai puh. 050 435 1872.
Osallistujilla on hyvä olla jaloissaan umpihankitoimintaan sopivat, pitkävartiset vaelluskengät tai kumisaappaat. Muu varustus sään mukaan.
Mukaan kannattaa varata myös juotavaa ja vähän kevyttä retkipurtavaa (ei makkaranpaistoa).
Järjestäjä jakaa ja sovittaa välineet (liukulumikengät ja teleskooppisauvat) osallistujien käyttöön kokoontumispaikalla ja vetäjä ohjaa ja neuvoo välineiden käytössä tarvittaessa.
Retki sopii kaiken tasoisille kuntoilijoille, myös aloittelijoille.
Retki on Järvenpään Ladun jäsenille ilmainen, EI jäsenille maksu 10€, joka maksetaan mobilepaylla numeroon 79014 (Liukulumikenkäily Järvenpään Latu ry).
